Az oldalon jelenleg regisztrációs stop van érvényben!

részletek itt
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ha segítség kell...
Latest topics
» Kivel is játsszak?
Vas. Aug. 18, 2013 8:58 am by Gareth

» Dante (Pokla) lakása
Vas. Aug. 11, 2013 3:12 am by Dante

Kedd Aug. 06, 2013 4:36 am by Leah

» * Vienne
Kedd Aug. 06, 2013 3:12 am by Leah

» Könyvtárak - Stanford
Kedd Aug. 06, 2013 2:15 am by Ivy Lockheart

» Amelia Lane lakása
Szomb. Aug. 03, 2013 9:50 am by Amelia Lane

» Walenthyn Bennet lakhelye
Vas. Márc. 24, 2013 10:46 pm by Agrael

» Sakáltanya bár és szórakozóhely
Szer. Feb. 13, 2013 9:37 am by Chris

» Szószaporító
Vas. Dec. 23, 2012 1:55 am by Vienne

Általános és középfokú oktatási intézmények

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Általános és középfokú oktatási intézmények

Témanyitás  Vienne on Szomb. Jan. 15, 2011 2:56 am

Mindenféle iskolai forma, legyen az általános, közép, gimnázium, vagy éppenséggel speciális (például művészeti). Magán és állami intézmények egyaránt.

Admin - Boszorka
Admin - Boszorka

Titulus : A Vadász
Kor : 35

Hozzászólások száma : 1781

http://viennemoore.tumblr.com/

Vissza az elejére Go down

Re: Általános és középfokú oktatási intézmények

Témanyitás  Angel on Szomb. Jan. 15, 2011 11:08 pm

(Fényőrömnek)

* Egy áltagos magasságú fiatal lány jelenik meg az egyik üres sikátorban, nem messze az egyik kerületi gimnáziumtól Általában sétálni szokott, vagy buszra száll, de mivel nem igazán tartja biztonságosnak a belvárost, és mert nagyon nagy késésbe van ezt választotta. Hosszú szőke haj keretezi egyszerű vonású még is szép arcát, amelyhez lehelet vékonynak látszó hófehér bőr is tartozik. Egyszerű fiatalos öltözéket visel, amely egy kék farmerből és hozzátartóz világos barna bakancsból valamint egy vörös vastag pulcsiból és vastag kék kabátból áll. Sapkát és sálat nem visel, csak kabáthoz tartozó szőrme sapkát csapta fel, hogy megvédje füleit a hidegtől. Sietős léptekkel majd nem hogy futva teszi meg az utat az iskoláig, de sajnos útközben megbotlik és bizony jó egy métert gurul lefele a lépcsőn, még egy útszéli fa meg nem állítja. *
– Aszta rohad, nyomorult életbe.
* Káromkodik, egy hatalmasat miközben feltápászkodik és ellenőrzi, hogy nem-e hagyott el esés közben valamit. Meg is találja nem messze tőle szekrény kulcsát és pénztárcáját majd a saját sebeit veszi szemügyre. A karján házilag készített horzsolás felszakadt és begyűjtött pár kék-zöld foltot a testére, meg egy sárfoltot a kabátjára, de ennyivel megúszta. *
Angel
Boszorka
Boszorka

Titulus : Az angyali démon
Kor : 25

Hozzászólások száma : 130

Témanyitás  Constanze on Vas. Jan. 16, 2011 3:29 am

*Véletlenül erre jár? Erős kifejezés, de tény, hogy látszólag ráérősen sétálva halad. Ruházata elegáns, mégis egyfajta régimódi, bohókás bájt sugároz. A hosszított, öves kabát, a szoknya, ami a bokáját verdesi. Boszorkányos cipő... no meg a göndör, vörös haja, melyet fel-feltűzgélt kusza kontyba.
Épp a lába elé gurul le a lányka.*
- Igazán féket tehetnél a nyelvedre, ilyen szájjal csókolod anyádat is. *Torpan meg és fűzi össze teste előtt finoman kezeit, ahogy a magát porolgató lányra tekint. Barna szemeiben a csillogás megenyhülni látszik:*
- Nem esett komolyabb bajod?
Constanze
Fényőr
Fényőr

Kor : 242

Hozzászólások száma : 27

Témanyitás  Angel on Szomb. Jan. 22, 2011 3:33 am

* Mint ha nem indult volna elég szerencsétlenül a mai nap már is egy újabb kellemetlenségbe botlik. Valakinek ugyan is nem tetszik a káromkodása, már pedig szerény véleménye szerint, az ember lánya ebben a helyzetben igenis jogosult az e féle kirohanásokra. Különben is most kivételesen nagyon vissza fogta magát és az előtte való iskolát megtisztelve nem fűzött a csúnyaszavakból hosszú füzéreket. Már éppen szólna is vissza a nőnek, amikor meglátja és a döbbenettől benne akad a szó. *
~ Jesszusom! Honnan jött ez a spiné? Ilyen göncöket talán csak régi festményeken látni, meg a hajviselet, mint valami rossz western filmben a nőknek. Persze biztos vannak ruha boltok flúgosoknak, de még senkit se láttam volna, aki ott vásárolt. Meg ez beszólás… Bakker nagyon gáz. Mi az, hogy csókolom anyámat… nincs is anyám, és ha lenne, se csókolnám. Fúúúj… erre még én se lennék képes.
* Gondolkodik miközben leplezetlenül megbámulja a különös nőt aki érezhetően szeretne tőle valamit csak azt nem érti hogy mit.*
~ Lehet, hogy ez a nő valami féle perverz? Hallottam csajokról hogy jobb körökben a kosztümös a divat. Mondjuk, nem hiszem, hogy tudja, hogy régebben vállaltam ezt, azt, szóval lehet, hogy simán rám izgult. Esetleg lehet, hogy egy őrült irgalmas szamaritánusfajta, vagy valami hibrid. Nagyon szép kilátások az egyszer teljesen biztos. Miért mindig az ilyen embereket fogom ki? Szeretnék egyszer, egy normális helyes lehetőleg teljesen emberi lénybe botlani. Persze, talán ezt, helyzetet is javamra tudom fordítani, hiszen ennek a nőnek olyan tanárnős feje van. Ha bejövök neki, akkor biztos igazolni fogja az első órai késésemet. ~
* Folytatja a megkezdett gondolatmenetet, miközben szépen lassan hozzá kezd a beszédhez is. *
- Nem nincs semmi bajom! Amúgy maga mi járatban van erre? Csak nem egy új tanár? -
* Kérdezi, miközben próbál beszélgetést kezdeményezni, hát, ha bejön a tippje és megússza az első órát legálisan. *
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Constanze on Csüt. Jan. 27, 2011 10:59 pm

*Érezhetően szeretne valamit? Ch, jó vicc. Érezhetően erre járt és megkérdezte, nem esett e baja a lánynak. Teljesen átlagos emberi viselkedés, más is megtette volna, ha épp ő szalad bele a lépcsőn lebucskázóba.
A kérdésen felkuncog jóízűen, apró, kedves mosoly szökik arcára.*
- Valami olyasmi. *Biccent arra, hogy tanár lenne. És hogy új.*
- Viszont én a helyedben szedném a lábadat Hollyora, mert el fogsz késni az órádról.
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Angel on Vas. Jan. 30, 2011 12:51 am

*Angel-nek nem esik le hogy a fantáziája túl nőtt az emberi perverzség határain ezért reménykedik még hogy hát ha a nő segíteni fog neki. Persze, nem feltétlen hátsó szándékból már annak is örülne, ha a puszta kedvességből be menne vele és leigazolná az órát de erre úgy látszik hogy nem lesz lehetősége. Ráadásnak a helyzet is egyre jobban bonyolódni kezd a nő ugyan is a nevén nevezi őt és már is be akarja küldeni az iskolába. Ez természetesen nem tetszik neki a szemöldökét magasa húzva, kissé idegesen néz a nőre akit soha se látott még is tudja a hogyan hogy hívják. *
- Már úgy is elkéstem az első órát! Amúgy meg kérem, egyenesen válaszoljon a kérdéseimre, mert ezekkel semmire se megyek. Mi az, hogy olyasmi? Meg honnan tudja maga a nevemet? Miért van ilyen ósdi göncökben? -
*Tőr ki belőle a kérdés áradat miközben tekintetét újra meg újra végig hordozza a nőn. A kezeit karba fonja és egy lépést hátrál miközben várja a reakcióit.*
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Constanze on Szer. Feb. 02, 2011 10:08 pm

- A nevem Constanze és tekintve az előző fényőröd csúfos kudarcát... *Meg se mert jelenni a kislánynak az a fényőr. Ehh, anyámasszony katonája. Pedig csak egy gyerekre kellett volna felügyelnie.*
- Így én vagyok az új. *Mindezt persze olybá jelenti ki, hogy a lány érezheti, bármire számíthat, amit csak szeretne - bizonyos keretek között, (melyek nem biztos, hogy tetszenek majd neki).*
- És azt hiszem, ezzel a további kérdéseidre is választ adtam. Egyéb kérdés? *És ekkor berreg fel az óra kezdetét jelző csengő. Megadón sóhajt.*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Angel on Szomb. Feb. 05, 2011 3:30 am

* Angel úgy néz a nőre, mint ha valami hatalmas, égbe kiáltóan nagy butaságot mondott volna. Szemeiben hitetlenség szikrái pattognak, miközben az álla szó szerint lejjebb csúszik a helyéről. Láthatóan fogalma nincsen arról, hogy miről is beszél a nő, ami nem is csoda, hiszen soha sem hallott olyanról hogy fényőr. *
- A fényes micsodám? Mi van? Meg mi az, hogy ez választ ad a kérdéseimre? Egyetlen egyre sem adott választ és azt se tudom, hogy miről beszél. Soha nem halottam olyan micsodáról, amit emleget. Beszéljen már érthetően és mondja el hogy ki maga. Amúgy hogy is hívják? Már elfelejtettem mit mondott.-
* Mondja karba tett kézzel, miközben értetlenségtől csillogó szemeivel, szúrósan néz az ismeretlen és meglehetősen különös nőre. Látszik, hogy nem bízik meg benne, és hogy nagyon sokat kell még szenvednie mire ebből a lányból tisztességes boszorkányt farag. Sőt abban sem lehet egészen biztos, hogy ez egyáltalán lehetséges. *
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Constanze on Szer. Feb. 09, 2011 9:47 am

- A fényőröd. *Ismétli meg egy angyal (ha-ha) türelmével a dolgot, majd a nevét is. És nem akar ő tisztességes boszorkányt faragni belőle. Ahhoz előbb normális embert kellene...*
- Ha már úgysem még be órára, mit szólnál hozzá, ha sétálnánk egyet? *Szemközt az iskolával remek kis park van, árnyas fákkal, játszótérrel, padokkal...*
- És akkor minden kérdésedre szívesen válaszolok. *Csak sorjában persze.*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Angel on Szer. Feb. 09, 2011 11:34 am

* Hősnőnk egyre kevésbé érti a helyzetet az újdonsült ismerősnője pedig továbbra sem hajlandó egyenes választ adni neki. Sőt ennek ellenére tovább bizonygatja, hogy ő majd minden kérdésére válaszolni fog, holott már most is adós neki egy alapos magyarázattal. Ennek ellenére mivel egyáltalán nem látszik, veszélyesnek a nő rábólint a sétára és megindul, arra fele amerre a másik vezeti. A játszótér csábításának ritkán bír ellen állni, pedig annyi szenvedélyt legyőzött már. *
– Szuper! Az egy csuda jó hely! Tök jó hinta van, még engem is elbír, pedig hiába vagyok vékony azért a legtöbb hintát nem rám tervezték. A libikókáról ne is beszéljünk. -
* Mondja lelkesen, hiszen úgy látszik az iskolát megúszta és meg van az ürügye arra, hogy miért nem ment ma iskolába. Talán a rokonai le fogják ezt neki igazolni és nem kell az orvosnak könyörögnie. *
- Szóval mi is az, hogy fényőr? Soha életemben nem hallottam róla, arról meg végképp nem tudtam, hogy engem bármikor, bárki is őrzött volna. Meg mi a maga feladata pontosan? Nem vagyok én kislány nem kel engem pátyolgatni. –
* Tér rá kicsit komolyabb témára, miközben kíváncsian néz a Constanze-ra miközben remélhetőleg elindulnak a játszótér felé. *
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Constanze on Vas. Feb. 13, 2011 5:23 am

*Csak biccent és igazít kicsit a kabátján, majd megindítja lépteit az említett park felé. Ajka szegletében apró, már-már anyáskodó, mégis meglepően határozott kis mosoly ül, ahogy a mellette lelkesedő lányra tekint.*
- Ó tudom én azt... *kacag fel halkan arra, hogy a kislányt nem kell pátyolgatni. Nem is azért van itt.*
- A fényőrök a boszorkányok segítői. Egyfajta iránymutatók. Mint a tücsök a Pinokkióban... *von vállat a beugró hasonlaton elmosolyodva.*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Angel on Kedd Feb. 15, 2011 7:11 am

*Angel nem tudja eldönteni, hogy gyerekként, kezelik vagy nem, hiszen bár fényőre tudja, hogy nem kell őt megvédeni, de olyan anyáskodóan néz… Mindegy a lényeg hogy nem tartják gyámoltalannak és ezzel ő megelégszik, amúgy is iskolai időben játszóterezhet, szóval akármit is mond, a nő nem érdekli. Persze, azért figyel, rá mert nagyon is szeretné végre érteni, hogy mi is az fényőr, amely végre ki is derül. Igaz a hasonlat nem esik le neki, kicsi korábban nem volt alkalma meséket nézni, most sem kedve sem ideje ilyesmivel foglalkozni, a pár keresés gondjai sokkal inkább nyomasztják. *
- Aham, értem! –
* Válaszol miközben át kelnek az úttesten, hogy elérjék a játszóteret. Igaz, ez angyalkával nem is olyan egyszerű dolog a lány ugyan is nem néz szét, mint ha pontosan tudná, hogy nem kell autóbalesettől tartania. A gondolatai láthatóan nem itt járnak, de hogy hol az csak akkor derül ki, amikor biztonságban átérnek.*
- Egy boszorkány szerethet egy démont? Már nem csak én, mert nekem sem feltétlen a démoni részen szereti a rosszabb fajta lányokat, ha nem inkább az emberi. Meg én is így születtem. Bár pasiban inkább kedvesebbeket szeretem, vagy az idősebbeket, akiknek azért pénze is van, mert ingyen azért még most se viselnék el egy pasit, pedig már nem szorulok rá a pénzre. Szóval nem feltétlen kell démont szó szerint érteni, csak úgy általánosságban. Tudja, nem tudom, hogyan szerezzem meg egy kedves ismerősnőm szívét, aki olyan hideg és kicsit érzéketlen is. Ha magának az a dolga hogy tanácsot adjon, akkor biztosan tud segíteni az udvarlásban. Eddig nem volt ilyen gondom, aki kellett azt megszereztem, de ő annyira más. –
* Hallatszik az elég furán megfogalmazott kérdés. Cossette-t nem mondta ki nyíltan, mert még is hogy nézne ki, hogy egy jó boszorka egy démon lány után kajtat. Talán ha kiderülne még meg is ölnék, mert, hogy félig démon és igazuk is lenne, talán hiszen jobb az elővigyázatosság. Persze, a nő meg sejthet valamit, de angyalka reménykedik benne, hogy ezen a téren is kaphat válaszokat, ezek a válaszok pedig megérik a kockázatot. Legalább azt szeretné tudni, hogy az igézeten kívül van-e más reménye.*
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Constanze on Csüt. Feb. 17, 2011 6:12 pm

*Látszik, hogy a másiknak nem volt gyerekszobája. Akkor tudná, hogy ez az aggódás természetes azok irányába, akiket szeretünk és féltünk, még ha mellette el is engedjük a kezét, hagyva, hogy elkövesse a maga hibáit, melyekből tanulhat aztán.
Ahogy a kislány kérdez, úgy szalad fel, egyre feljebb szemöldöke.*
- Mint fényőr, azt kellene mondanom, hogy felejtsd el, mert hatalmas hibát követsz el, ha azt hiszed, megszelidítheted magadnak. A démonok nem változnak meg sosem. A gyökereik mindig ott maradnak, akármivel is feded el őket. *Biccent.*
- De... *és itt jön a csavar, vagy inkább a lényeg.* Mint Constanze, azt mondom, hogy ha tényleg ennyire fontos neked, akkor megér egy próbát. De ne hajszold bele magad olyasmibe, amiért nem éri meg küzdeni. Ugye értesz? *firtatja oldalt sandítva a lányra. Néha szeretné tudni, merre kalandoznak védencei gondolatai.*
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Angel on Pént. Márc. 04, 2011 7:04 am

* Angyalka bájos fejecskéjén meglehetősen ritka kifejezés jelenik, meg amely azt mutatja hogy gondolkodik. Nem, mint ha az nem lenne szokása, de neki gyakorlati esze van, amely miatt a miatt sok mindent máshoz közelít, meg mint a magukat értelmiségnek mondó emberek. A nő, aki első látásra egy szigorú bigott tanárnőnek tűnt nagyon is érdekes választ ad a kérdésére, ami arra készteti, hogy átgondolja róla kialakult képet. *
~ Talán még sem olyan rossz az arc ez nő. Bár egy alapos ruhatár felújítás ráférne, mert mindentől függetlenül nagyon múlt századinak néz ki. Lehet, hogy ő valamikor akkor született? Az sok mindent megmagyarázna, majd otthon meg kell néznem a szakirodalmat, biztosan írnak erről a nevelőim valamelyik varázskönyvébe. Minden esetre a próbán átment nem akadt ki sem a démon miatt, sem az hogy az illető velem egy nemű. Ez nála jóval modernebbül gondolkodó embereket is kiakaszt. A tanácsa is egész hasznosnak tűnik, lehet nem kéne ennyire tepernem Cossette után, de egy próbát mindenképpen tennem kell. Ha nem teszem, akkor soha nem derülne ki van-e esélyem nála vagy nem. Tényleg nagyon szeretném azt, amit az álmaimba láttam, még ha talán a halálomat is okozza. A sorsa mindenkinek meg van írva, de ha valaki ismeri azt, akkor talán tud tenni valamit ellene. ~
* Gondolkodik, miközben elérik a játszóteret ahol rögtön meg is feledkezik mindenről és megrohanja a hintát. Miután kényelmesen elhelyezkedett rajta egyből hajtani is kezdi, és úgy folytatja a kérdezősködést. *
- Nagyon is értem, hogy mit mond. Egyébként mikor született? Mert pár új gönc ráférne magára, ezek a ruhák annyira múlt tavasziak. Ha gondolja, legközelebb elmehetnénk valahova vásárolni, én is vennék ezt-azt. –
* Mondja miközben egyre gyorsabban és egyre vadabbul hajtani kezdi a hintát, amely hangos csikorgással tiltakozik ez ellen.*
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Constanze on Hétf. Márc. 14, 2011 4:24 am

*Ráérősen lépdel a lány mellett, kezeit lágyan egymásra helyezve maga előtt, egyenes derékkal lépdelve. Ahogy magyaráz, közben tartja a szemkontaktust a lánnyal, de néha-néha megesik, hogy a köröttük tavasziasodó természetre is rácsodálkozik.
Hagyja, hogy birtokolja be a hintát a lány, ő maga pusztán annak állványa mellé lép és finoman nekitámaszkodva tekint a lányra.*
- Ezerhétszázötvenötben, Weimarban. *felel a kérdésre apró mosollyal, majd a kritikát elengedve füle mellett, aprót biccent.*
- Feltétlenül szakítunk rá időt. Ellenben hagy jegyezzem meg Hollyora, hogy a hinta nem biztos, hogy a te korosztályod súlyára lett tervezve. *Nem utasít, nem parancsol. Csak finoman int és világít rá tényekre.*

Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Angel on Szomb. Márc. 19, 2011 5:25 am

(Constanze)

* Angyalka a figyelmeztetéssel mit sem törődve hajtja tovább a hintát, amely úgy látszik, hogy megbékélt a dologgal, mert egyre kevésbé nyikorog. Hősnőnk pedig annyira belefeledkezik a nagyjátékba, hogy szegény Constanze megint csak egy kis idő múlva kap választ. *
- Szupeeeer! Vásárlás! Kár hogy nem most megyünk rögtön, de nincsen pénzem még el nem adtam pár képemet. –
* Kiált fel hírtelen majd a hintás dologra reagálva, kiugrik a hintából majd egy látványos gurulással megpróbálja tompítani esés lendületét. Talán még sikerrel is járna, ha nincsen egy kis beton kerítés a játszótér szélén, amelynek így hatalmas erővel neki ütközik. A kezét sikeresen végig horzsolja, és fején, egy helyen is egy kis lila púp kezd el növekedni. Hiába történelem ismétli önmagát csak ritka hogy kevesebb, mint húsz percen belül. *
– Na, úgy látszik, hogy jól megjártam. Bár a ruhámnak már úgy is mindegy volt. –
* Szólal meg ismét miközben gyorsan letörli a vért a kezéről és kicsit leporolja magát. A sebeket kicsit meg is nyomogatja az élvezet kedvéért majd kérdően néz a nőre hogy mi a további program. *
Angel
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Constanze on Szer. Márc. 23, 2011 9:36 am

*Halvány mosollyal ajkai szegletében figyeli a lányt, és csak aprót biccent a képek eladására.
A hintás kis akcióra meg szusszan egyet és rosszallón, fejcsóválva siet oda a másik mellé.*
- Igazán lehetnél óvatosabb, te lány. *"korholja", de tőle ez is valahogy furcsán kedvesnek hat.*
- És vigyázhatnál a ruhádra is jobban. Na, hagy nézzem azt a horzsolást! *Fogja meg lágy mozdulattal egyik kézzel Angel kezét, másik tenyerét pedig a seb felé helyezi s abból fényes, aranyló melegség áramlik, mely begyógyítja a sebet. Ugyan ezt a buksiján növekvő púpnál is megcsinálja a nő a lánynak.*
- Így. Most pedig *órájára pillant - szép, antik női kis karóra - és onnét vissza a lányra.*...most pedig nyomás órára kisasszony. Az elsőnek az igazolását majd elintézem a nagynénéiddel.
*És ha Angel lelép, bizony ő is tovasétál, miután megígérte, hogy találkoznak még.*

//Köszi.//
Constanze
Fényőr
Fényőr

Témanyitás  Pandora A. La'Morte on Kedd Május 29, 2012 7:31 pm

~Cassie~

Újabb szerdai nap, újabb művészettörténet óra, irodalom, majd pedig három rajz. És persze egy újabb fantasztikus feladat, amellyel péntekig meg kell küzdenem. Tudtam mit vállaltam, amikor erre az egyetemre jelentkeztem. és a feladat most kivételesen úgy tűnt, hogy élvezetes lesz. Egy arcképpel kell majd előállnom. Ahogy kiléptem az iskola épületén az jutott eszembe, hogy talán megkérem Ericet, üljön modellt nekem. Ahogy a fejemben megjelent az őrangyalom arca, annyi minden jutott eszembe, például, hogy szembe kellett néznem a ténnyel, hogy boszorkány vagyok. Meg azzal is, hogy anyai ágon, mindenki az volt, és hogy az apámnak még a nevét sem tudom. De a legszebb,h hogy Eric sem, pedig ő aztán több mindent tud rólam, mint azt néha szeretném.
Utamat a rajzfelszerelésemmel teletömött táskával a vállamon a közeli parkba vettem, hogy valamiféle ihletet merítsek a kép hátteréhez, mert bár egy arckép a feladat, attól még annak környezete számomra ugyanolyan fontos.
Pandora A. La'Morte
Boszorka
Boszorka

Titulus : FireLady

Hozzászólások száma : 54

Témanyitás  Cassandra F. Hamilton on Kedd Május 29, 2012 10:38 pm

~Pandora~

Már vagy ezer esztendeje nem voltam a parkban. Pedig annyira szeretek ott lenni. Az emberek is sokkal barátságosabbak és egy kicsit olyanok mint én, és itt nem feltétlenül a boszorkánykodásra gondolok. Sokkalta inkább arra, hogy művészlelkek, pontosan úgy ahogyan én.
A mai napom is éppen úgy kezdődött mint az összes többi. Korán keltem, apa sehol ne volt, így megreggeliztem, egy kicsit még lustálkodtam majd elindultam a suliba. Végigszenvedtem a napot és végre a suli végével elérkezett az a pillanat amire már olyan régóta várakoztam. Elindulhattam az összes kedvenc helyem közül a legjobban kedveltre, a parkba. Igazából sosem tudtam mi lehet az oka a természet iránti rajongásomnak, de valószínű, hogy az amit a nagyi is említett. Mivel mi boszorkányok vagyunk, eredendően kapcsolatban állunk a természettel, ezért is jóval erősebb a kötődés. Na de visszatérve a parkhoz és hozzám, éppen sétáltam amikor megpillantottam egy padnál egy lányt, hatalmas rajz többel és mindenféle rajzos cuccal.
Nagyon kedvesnek és barátságosnak tűnt, éppen ezért indultam el felé. Amikor már teljesen közel kerültem hozzá, megpillantottam a rajzait. Valami eszméletlenek voltak. Csodaszép színek és mesteri elegancia jellemezte. Egyszerűen beleszerettem az összesbe egytől egyig.
- Ezeket te csináltad? Ezek meseszépek. – dicsértem meg, miközben egy barátságos és kedves mosolyt küldtem felé.
Fogalmam sincsen róla, hogy miként fog reagálni, de ahogy elnézem csak nem lehet egy haramia.
Cassandra F. Hamilton
Néhai
Néhai

Titulus : Pretty Little Witch
Kor : 23

Hozzászólások száma : 21

http://mydearsister.hungarianforum.com/forum

Témanyitás  Pandora A. La'Morte on Kedd Május 29, 2012 10:56 pm

~Cassie~

A nap magasan járt fent az égen, és ősz ellenére egész kellemes meleget árasztott. Fénybe vonta, az ezer színű faleveleket és a még zöld fákat, bokrokat. A sok szín elárasztotta az érzékeimet és egyértelműen eldöntöttem, hogy ezt fogom háttérnek használni, de a zöld szín több árnyalatát vetem majd be. Eric szeme kék, a haja pedig világosbarna, így a háttérből utóbbit száműzöm. Elvégre magának az arcnak és a vonásoknak kell a középpontban lennie, nem pedig a háttérnek, bármennyire is szép. A tanárnő már így is szóvá tette, hogy a többi képemen a háttér ami inkább dominál.
Amint találtam egy kényelmesem tűnő padot leültem rá, és szétterítettem a mappámban összegyűjtött összes ceruzával, vagy esetleg festékkel készült művemet. Kritikusan megszemlélve el kellett ismernem, hogy igaza van. Minden művemen élénk színű háttérrel dolgozok és a főmotívum esetében pedig csak vagy túl sötét, vagy inkább pasztell színeket használok, hogy kiemeljem, vagy esetemben elhalványítsam a jelenlétét. Gondolataimból egy női hang zökkentett ki, amely egészen közelről érkezett.
- Igen, és köszönöm, de valahogy nem az igaziak. - mosolyogtam fel rá barátságosan. Nálam nem lehetett sokkal fiatalabb, hosszú sötét haja, szépen keretezte halovány arcbőrét. Ahogy jobban megfigyeltem, eszembe jutott, hogy mintha néhányszor már láttam volna, csak arra nem tudtam visszaemlékezni, hogy vajon itt, vagy esetleg az iskolában.
- Pandora La'Morte. - mutatkoztam be, elvégre ha már megcsodálta a műveimet, akkor illendő hogy tudja ki készítette őket.
Pandora A. La'Morte
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Cassandra F. Hamilton on Szer. Május 30, 2012 3:56 am

~Pandora~

Egy kicsit elmerenghetett, hiszen eléggé meglepődött arcot vágott amikor rám nézett. De végül válaszolt, és elismerte ő is, hogy szépek a rajzai, de szerinte mégsem olyan jók, mint amilyenre szerette volna őket.
- Pedig szerintem így is nagyon jók. Én simán megvenném őket, egytől egyig. – mosolyogtam vissza rá, miközben lecsüccsentem mellé a padra.
Nagyon aranyosnak tűnik, és mintha már láttam volna egy párszor itt a parkban. Akkoriban nem igazán figyeltem oda rá, sőt még beszélni sem beszéltem vele, pedig elég gyakran elmentünk már egymás mellett. Sőt még azt sem tudom, hogy mi a neve.
De mire a gondolatmenetem végére érkeztem, már meg is cáfolta az utolsó állításom, ugyanis bemutatkozott.
- „Pandora La'Morte.” – mondta kedvesen, miközben felém nyújtotta a kezét.
Érdekes neve van, egy kicsit olyan franciás beütésű. De valahogy annyira ismerős. Valahol már biztos hallottam, de nem tudom, hogy hol. Na mindegy nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy nem lehetek bunkó, éppen ezért én is felé nyújtottam a kezem, majd udvariasan bemutatkoztam én is.
- Örülök Pandora. Az én nevem Cassandra Faye Hamilton, de szólíts csak nyugodtan Cassie-nek. – mosolyogtam rá.
Valami olyan különleges ebben a lányban. Olyan mintha már nagyon régóta ismerném, de valahogy mégis ismeretlen. Olyan fura ez az egész. Na de mindegy, a lényeg, hogy nagyon aranyos és kedves.
- Amúgy te ide jársz az egyetemre? Vagy csak hobby művész vagy? – puhatolóztam egy kicsit, csak, hogy ne laposodjon el a hangulat.
Cassandra F. Hamilton
Néhai
Néhai

Témanyitás  Pandora A. La'Morte on Szer. Május 30, 2012 11:58 pm

~Cassie~

Nem voltam az a típus, aki elfogultan szemlélte a saját alkotásait. Sőt, a tanáromon kívül én magam vagyok saját magam legnagyobb kritikusa. Mert bármilyen jól is sikerül egy két munkám, valamiért akkor sem érzem, hogy abszolút tökéletes lenne. Maximumot nyújtok, de csak 90%-ot, nem pedig 100-at. Leginkább így tudnám pontosan kifejezni azt, amit érzek.
- Ez jólesik, főleg hogy a későbbiekben szeretnék ebből élni. - mondtam, mert bár más terveim is voltak, attól még igaz volt. Elvégre szeretek rajzolni és festeni ráadásként még elég kiemelkedő is vagyok benne, így miért is ne nyithatnék majd egyszer egy galériát. Legalább is ha sikerül minimális szintre csökkentenem új boszorkány életem várható mellékhatásait. Eszem ágában sincs hetente renoválni akár az otthonomat, akár a munkahelyemet. Fogalmam sincs, hogy mire számíthatok majd a későbbiekben.
- Örülök, hogy találkoztunk Cassie. Ide jársz a művészetibe? - érdeklődtem, mivel szinte teljesen biztos voltam benne, hogy a suliban láthattam már néhányszor, bár sosem álltunk le beszélgetni egymással.
- Igen, bár ez a hobbim is. Szeretem csinálni. - böktem a tucatnyi képre magam mellett. Nem lehetett nehéz hinni nekem, mivel ennek a mennyiségnek talán csak a felét kell leadni év közben. Én azonban akkor is festek vagy rajzolok, ha nincs más dolgom és esetleg valami ötletet ad, megihlet.
- És te mivel töltöd a szabadidődet? - érdeklődtem tőle, miközben egyesével rápillantottam a műveimre és elkezdtem visszarakosgatni a mappámba.
Pandora A. La'Morte
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Cassandra F. Hamilton on Szomb. Jún. 02, 2012 8:06 am

~Pandora~

Úgy tűnik az égiek mégis csak szeretnék, ha lennének kedves és jó fej ismerőseim, akik ráadásként még a művészeti suliba is járnak.
- Na ezt jó hallani. Legalább egy vásárlód már biztosan lesz. – mosolyogtam rá miközben rápillantottam a képeire.
Nem is tudom, mit mondhatnék neki. Nagyon ügyes, de félek, hogy ha agyon dicsérem, akkor csak az ellenkezőjét váltom ki annak, mint amit szeretnék. De szerencsére feltett egy kérdést, amivel megtörte a csendet és az én tanakodásomat.
- Igazából nem, vagyis még nem. Csak egy pár előadásra néztem be, hogy szokjam a helyzetet. Bár apa nem biztos, hogy örülni fog neki, hogy ide járok, de az egy másik történet. Amúgy ha már itt tartunk, te ismered az itteni tanárokat, tudnál nekem támpontot adni, hogy a zene szakon milyenek a tanárok? – kíváncsiskodtam egy kicsit, mert tényleg érdekelt, és így legalább a beszélgetésünk sem fog ellaposodni.
- „Igen, bár ez a hobbim is. Szeretem csinálni.” –
Legalább van bennünk valami közös. Ő is azt csinálja amit szeret, és remélhetőleg én is azt fogom csinálni.
- Nagyon jó dolog, hogy azt csinálsz amit szeretsz. Hát, ha tehetném én is minden időnet a zenével tölteném, de sajna vannak más dolgaim is. De amikor csak van egy szusszanásnyi időm akkor énekelek, zenét írok, hangszeren tanulok meg minden ilyesmi. – válaszoltam a kérdésére, fülig érő mosollyal, hiszen az elsőszámú szerelmemről beszélhetek. Bár a boszorkánykodást is szívesen elmesélném neki, de szerintem egyből hívná az első diliházat a telefonkönyvből és becsukatna örökre. Így aztán azt hanyagolnom kell.
Cassandra F. Hamilton
Néhai
Néhai

Témanyitás  Pandora A. La'Morte on Kedd Jún. 05, 2012 5:56 am

~Cassie~

- Ezt tényleg jó hallani. - nevettem fel önfeledten, amelyben már elég rég nem volt részem. Egészen pontosan a nagymamám halála óta nem voltam ennyire szabad. Bár persze azért Eric adott némi okot az örömre ha úgy vesszük, elvégre egy őrangyal mindig jó a háznál. Az már mellékes, hogy eddig még nem volt rá szükségem, legfeljebb abban, hogy felfedte előttem ezt az egész boszorkány dolgot. Ő is kezdő abban, amit csinál, tehát talán együtt fedezhetjük fel a dolgokat.
- Hm... csak ez zeneszakos tanárhoz volt szerencsém, Mr. Waston elég rendes. Olyan 25-28 között lehet, ezért olyan közvetlen a diákokkal, még tudja milyen volt közöttük élni. A legtöbb tanár azonban idősebb, velük már nem egyszerű. - mondtam az igazsághoz híven néhány perc csend után, lévén a zene szakon nem igazán voltam otthon annyira, bár az is a művészeti ághoz tartozott. Meg hozzátartozik az is, hogy a folyosón egy egy óra között kissé elvarázsolva közlekedek.
- Énekelsz, ez nagyon klassz. De miért nem csinálhatod? - érdeklődtem nagy tapintattal a hangomban. Tudtam, hogy vannak családok, amelyek nem engedik meg, hogy a gyermekük maga döntsön a jövője felől. Sajnos a szakomon is van egy lány, őt a szülei erősen ellehetetlenítik, ha csak tehetik. Őszintén szólva nem irigyeltem, mert ha a szülei továbbra is ilyen nyomást gyakorolnak rá, akkor maga fogja otthagyni a sulit.
Pandora A. La'Morte
Boszorka
Boszorka

Témanyitás  Cassandra F. Hamilton on Kedd Jún. 05, 2012 9:28 am

~Pandora~

- Köszi az infót. Azért szerintem majd csak megtalálom a közös nevezőt velük. elég jól alkalmazkodom az emberekhez. – feleltem mosolyogva, és elkezdtem lóbálni a lában, miközben a padon ültem.
Elég éden csináltam már ilyet, mert nem éppen „nagylányos” viselkedés, de most olyan jól éreztem magam, hogy akár még ez is belefért.
- „Énekelsz, ez nagyon klassz. De miért nem csinálhatod?” – érdeklődött kedvesen Dora.
Jaj most ezt hogy magyarázzam meg neki úgy, hogy kifelejtem belőle azt a részt, hogy boszorkány vagyok. Bár ha jobban belegondolok, akkor még így is az a kisebb visszatartó erő.
- Tudod ez bonyolult. – feleltem elhalkuló hangon. Ez nálam amolyan szomorkás hangnem volt. Egy bevett régi dolog.
- Imádom a zenét, és mindent ami a zenével kapcsolatos, de az édesapám, hát… hogy is fogalmazzak szépen…. nem igazán rajong az ötletért, hogy a szállodák helyett a mikrofont és a zenei pályát válasszam. A szállodaigazgatás nálunk már hagyomány, de valahogy engem sosem vonzott igazán. meg amúgy is nem vagyok az a tipikus üzletasszony típus. – nevettem el magam, ahogy elképzeltem amikor egy kiskosztümben egy hatalmas tárgyalóasztalnál éppen egy új szállodát vásárolok.
Annyira vicces elképzelni magam, mint egy szállodalánc igazgatóját. Soha nem is vágytam ilyesfajta hírnévre, de ha így alakulnak a dolgok akkor ez lesz a vége.
- Csak valahogy a Hamilton féle makacsság nem olyan könnyen múlik el. Éppen ezért is fogok ide járni és itt tanulni. Ha törik, ha szakad. – feleltem fülig érő szájjal, amikor is megpillantottam egy képet.
Annyira gyönyörű volt. Igazán meseszerű. Káprázatos színharmónia és Pazar képi világa volt. Abban a pillanatban amikor megpillantottam, elhatároztam, hogy azt a képet meg kell szereznem.
- Ez meseszép. Pandora? Lehetnék én az első vásárlód? Ezt a képedet annyira szeretném megvenni. Mond meg mennyit kérsz érte és már adom is. – csacsogtam izgatottan, miközben hol a képet figyeltem, hol pedig az ő arcát.
Cassandra F. Hamilton
Néhai
Néhai

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom